úterý 24. února 2015

"Eko" svíčky Heart&Home

Jakmile se člověk začne zajímat trochu o eko-svět, je konec. Najednou zjistíte, že byste měli vyhodit pomalu celé vybavení domácnosti. Což je samozřejmě blbost.Přesto, některé věci se vyměnit dá.Člověka ani moc nenapadne, co všechno u něj doma může být škodlivé. Byla jsem vždycky milovnice svíček a pálila jsem je, hlavně v zimě, o 106. Ani mě nenapadlo přemýšlet, z čeho vlastně jsou. No ano, z parafínu. Tento vedlejší produkt ropy je proste úžasný, dá se použít na cokoli. A většina lidí vám bude tvrdit, že je neškodný. Ovšem sama vidím, co s mou pletí udělal přechod na přírodní kosmetiku. Oblíbené Yankee Candles, jsou samozřejmě také z parafínu. Sice používají přírodní esence, jenomže při tom množství a při špatném pálení se z nich do okolí uvolňuje CO2, formaldehyd, toluen a benzen. Což teda, kor když máte doma dítě, není úplně ok. Nemluvě o tom, že jsou Yankee hrozně předražené, vzhledem k tomu, že parafín, co se výroby svíček týká, je dost levná záležitost. 


Samozřejmě existují svíčky z přírodního včelího vosku, mi osobně ale docela smrdí. Existují ekologičtější verze z plamového oleje (ty jsou ale dost drahé), ale také sojového vosku. U nás se dají sehnat na příklad Heart&Home. Prodávaji se v obchodech Albi - http://www.albi.cz/darky-a-prani/heart-home-svicky/. První, vánoční, jsem dostala pod stromeček, druhou jsem si koupila. A jsou úžasné. Ty střední, 30-hodinové, stojí kolem 230 Kč. Navíc mají, dle mého, mnohem lepší uzávěry než Yankee. No a hlavně jsou eko ;) Rozhodně doporučuji.

2 komentáře:

  1. Vidis, to jsem vubec nevedela, dobry tip ma svicku. Minule jsem k nim v Albi cuchala a musim uznat, ze voni opravdu nadherne.. Provoni o vetsi prostory?? Tak proto bio matka nema rada yankee :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, provoni, mame otevreny obyvak a je to citit i do kuchyne a na chodbu. Yankee mam doma par taky, ale od jiste doby se proste snazim vyhybat parafinovym svickam. Jednu jsem dostala, nejaka air wick nebo co, voni sama o sobe i bez paleni, tak ji mame na wc :D

      Vymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.