čtvrtek 26. února 2015

Hudba, která uklidňuje dítě

... aneb chci mít geniální dítě :D

Někde jsem slyšela, že miminkům by se mělo pouštět Mozarta, prý pak budou inteligentnější. Nevím, co je na tom pravdy, ale osobně Mozarta moc ráda nemám. Občas si poslechnu Requiem, a také jsem byla na koncertě a klidně bych si to opět poslechla znovu, ale pouštět to dítěti mi moc vhodné nepřipadá. Ta hudba je dost silná, výrazná a přeci jen trošku depresivní.

Přesto jsem chtěla malému občas něco pustit. Mi se jako malé často pouštělo Vivaldiho, nebo mi rodiče sami hráli Air of the G String od Bacha (otec na houslích, matka na piáno) a já to milovala. 


Když měl syn jako maličký občas období, že byl neklidný a nevěděla jsem, jak mu pomoct, zkusila jsem mu pustit hudbu. Ve své staré empetrojce jsem měla ještě nahraného Franka Sinatru, připojila jsem k ní minirepráček a světe div se - ono to pomohlo.


Ovšem můj syn je asi velice vybíravý, Sinatra mu nestačil, připadá mi, že ho po čase přestal bavit :) Zrovna začalo období Vánoc, takže jsem mu pouštěla klasické americké vánoční skladby jako Have Yourself a Merry Little Christmas, White Christmas, I'll be home for Christmas. A také samozřejmě polské koledy a vánoční písně, které já osobně miluju.


V poslední době si zase velice oblíbil Chopina. Když jsem mu poprvé pustila výběr z Nocturn, tak zvláštně se zasmál. Mě osobně Chopin také hodně uklidňuje, řekla bych, že je to asi i můj nejoblíbenější skladatel klasické hudby. Je velice jemný, propracovaný a zároveň bych řekla, že pro dětské ucho nenáročný a proto na něj má dobrý vliv. 


Na Youtube se dá sehnat spoustu klasické hudbu pro uklidnění miminka. Osobně ale přemýšlím o tom, že mu do pokoje pořídím nějaký mini přehrávač na CD, jelikož mám hodně desek s klasickou hudbou, které nevyužívám. Samozřejmě, že syn má rád, když mu zpívám ukolébavky, ale přeci jen, nerada bych svými hlasovými schopnostmi narušila jeho jemný sluchový vývoj :D
Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.