pondělí 2. března 2015

Každodenní radosti

Když si takhle sedíte doma, koukáte z okna, venku je hnusně, zima končí, jaro ještě nezačalo, přibrali jste dvě kila, i když jste v posledních pár dnech skoro nic nejedli, protože se vám nechtělo vařit, v hlavě vám blýskne "Dnes nezpívám z radosti, podruhu Bárto. Zpívám, abych zahnala chmury."

Hlavní ale je, že zpíváte, ne?


Docela často se setkávám se ženami, které život na mateřské nebaví. Vadí jim, že jsou zavřené doma, že nic nedělají, jen přebalují, že nikam nechodí, jsou bez peněz, hádají se s partnerem kvůli tomu, že není umyté nádobí, vyčítají si, kdo z nich má vlastně víc náročnou "práci". Já taková nejsem. Mateřství a mateřskou dovolenou beru jako jedno z dosavadních nejlepších období mého života. Nepotřebuju vysedávat někde na kafíčku s kámoškama a drbat (od toho máme Facebook :D) a baví mě starat se o syna. S dítětem člověk každý den prožívá takové malé velké radosti. Třeba jak se během pár dnů naučí točit se na břichu dokolečka a pak další týden nedělá nic jiného. Jak mu vyroste už čtvrtý zub, a během usmívání mu už vylézají malé bíle perličky. Jak dostane záchvat smíchu z padajících kostek, nebo si začne výskat a pískat a vy máte pocit, že si s vámi vykládá.


A taky mě hrozně baví chodit ven s kočárkem, miluju to. Člověk se trochu hýbe a provětrá se, může se zastavit a koukat po okolí a objeví věci, které dřív neviděl. Každý další den pozoruju, jak na chodníku mizí sníh a cesta vysychá. Vidím, jak se na stromech objevují první pupeny, či dokonce listy a za ploty rostou první sněženky.

Dny na mateřské mi přinesly zpomalení a klid, který jsem už dlouho potřebovala.


4 komentáře:

 1. Milá Onni, přesně o tom život je. O tom, že si vychutnáváme přítomnost a vidíme ty maličkosti, které jsou ale hrozně důležité, takže jsou to spíš - jak já říkám - veličkosti. Ať už jsou to první zelené listy a tající sníh, procházka s kočárkem, stavění a bourání kostek, smích, cokoli...Je velká radost číst tvé milé články, ať už se v nich raduje, vaří nebo kosmetikuje. Jsi šikovná a já Ti tleskám. ;)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Och, Vivi, dekuji za tvuj komentar, jsi mou inspiraci ;)

   Vymazat
 2. Veľmi zaujímavé čítanie :-) a myslím si, že každý človek by si mal vážiť aj tie maličkosti, ktoré človek berie ako samozrejmosť :-) Niekedy tie najvšednejšie veci majú tú najväčšiu cenu :-)
  Prajem Ti pekné užívanie si svojej materskej :-)
  http://suesanqa7.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.