pondělí 30. března 2015

NEW IN: C&A a home-made

Jeden z důvodu, proč jsem si založila nový blog, byl ten, že jsem se chtěla tématicky odpoutat od toho starého a zaměřit se na víc pohodové věci. A klidně i takové ty víc materiální a marnotratné :)

Takže se chci pochlubit novými kousky v šatníku i na poličce v koupelně (a v kuchyni?).

Jako předsevzetí jsem si letos dala omezení nakupování. Myslím, že se mi to celkem daří. Trochu jsem protřídila šatník a odložila pár kousků na charitu, a udělala si tím místo na kousky nové! Ale ne, k tomuhle se už vrátit nechci. Ale samozřejmě, je jaro a chce to pár fajnových oblečků (jsem prostě ženská). Loni jsem si totiž nakoupila těhotenské oblečení (nebo vlastně jen kalhoty a sukni, a dlouhá trička a tílka), takže to chtělo pár normálních věcí.
I když mám stejnou váhu i velikost jak před otěhotněním, postava se mi změnila, takže ABSOLUTNĚ nejsem schopná nosit kalhoty, které nejsou do pasu. V zimě jsem nosila silnější legíny, ke kabátu a válenkám Coqui, ale to se na jaře nedá (a legíny bez delšího kabátu či svetru nenosím). Člověk by se divil, jak těžké je kalhoty do pasu ve velikosti 42 sehnat. Naštěstí jsem je našla v C&A. Druhé v F&F. U obou cena kolem 400,-.Jelikož jsem přešla na pořizování jen základních, lehce kombinovatelných kousků, měla jsem doma jeden černý a jeden pastelový svetr. Ten pastelový však během krmení prcka mrkví odešel do věčných lovišť, takže jsem potřebovala nový. Opět z C&A, ve slevě za asi 300,-.


K tomu jsem přibrala jedno tričko z jejich Basic kolekce. To jen tak, protože jsem chtěla, výmluvu na to nemám. (Ale je proužkované a s příměsí organické bavlny!:)


K čemu taky nemám omluvu, je nový šátek. Ten si totiž kupuju vždycky, když se mění roční období. A ta pomněnková barva a ty puntíky mě dostaly. Dá se použít jako dlouhá nebo komínová šála a je z naprosto úžasného materiálu. Opět C&A, 125,-.V rámci dodržování předsevzetí už také nekupuju tuny kosmetiky. A i v tomto odvětví mám doma spíše takové základy. Kokosový olej, bambucké máslo, jedlá soda, třtinový cukr. Mám v plánu si s tím pohrát a vyrobit si domácí deodorant nebo tělový peeling.


Ovšem, vzhledem k tomu, že v tomto odvětví nejsem moc šikovná, dávám přednost znalejším a z Fléru jsem si objednala home made kosmetiku. Krém, který má ve složení jen 4 ingredience a je vhodný pro citlivou, poškozenou a problematickou pleť, což je přesně můj případ. Sice se to od přechodu na přírodní kosmetiku dost zlepšilo, ale pořad vyžaduje léčbu. K tomu mám i home made levandulovou květinovou vodu. Halt, v jednoduchosti je síla.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.