pondělí 4. května 2015

Kosmetika pro miminka - Alverde

Na českém trhu je obrovská nabídka kosmetických produktů pro děti. Všechny hýří krásnými barevnými obaly s vysmátými medvídky a lákají rodiče, kteří samozřejmě pro své děti chtějí to nejlepší. Bohužel už málokdo čte složení. Základním prvkem v dětské kosmetice je vazelína. Slavný levný dětský olej Aviril neviděl olej ani z dálky, je to jen obarvený tekutý parafín. Mycí emulze a pěny do koupele zase obsahují sulfáty, které můžou dětskou pokožku dráždit a vysušovat.
Existuje alternativa v podobě přírodní dětské kosmetiky. Oblíbená je značka Weleda, kterou seženete v DM drogerii nebo na příklad na eshopu www.feedo.cz. Ovšem dát za tělové mléko tři stovky mi připadá trochu mimo.

Naštěstí existuje levná, dostupná, a dle mého naprosto úžasná dětská přírodní kosmetika - kosmetika Alverde. Dá se koupit v DM v regálu u věcí pro miminka a ceny nepřekračují stokorunu (kromě opalovacích krémů). Základním atributem této kosmetiky je bambucké máslo a extrakt z heřmánku v bio kvalitě. Bambucké máslo je takový všelék, hlavně na poraněnou a podrážděnou pokožku. Vyzkoušela jsem již mnoho výrobků a mám ty nejlepší zkušenosti.

Syna jsem jako miminko nikdy nekoupala často. Tak zhruba co tři dny. Ovšem od půl roku, kdy se začalo měnit složení jeho stravy a začal se hodně pohybovat po podlaze, jsme jej začali koupat častěji, nyní již každý den. Nikdy jsem mu nevytvářela režim, vytvořil si ho tak nějak sám a vyloženě jsem si všimla, že mu každodenní koupání pomáhá usnout. Nemluvě o tom, že si koupání, hlavně s tatínkem, velice užívá :)
Do koupele často přidávám olivový nebo kokosový olej, aby se mu nevysušila plet. Střídám to s přípravky do koupele právě od Alverde.


Mycí emulze a šampón v jednom je spíše dobrý na mytí, ale já ho používala i jako pěnu do koupele. Bublinek sice moc neudělá, ale syn byl maličký, takže mu to doteď bylo jedno :) Je velice jemný, má nevtíravou vůní a pokožka dítěte po něm není suchá.

Nyní jsem koupila přímo pěnu do koupele. Ta obsahuje i mořskou sůl, která je vhodná při léčbě ekzému. Plus samozřejmě dělá pěnu, která se synovi hodně líbí.Nejvíc používaným je u nás Alverde krém na opruzeniny. Bohužel už nějaký čas jsem jej v DM neviděla. Naštěstí je ho potřeba opravdu jen málo a obecně syna moc nemažu, takže mi chvíli snad ještě vydrží. Tenhle krém je prostě skvělý. Jako prevence i jako lék. Opět je hodně hutný, ale narozdíl od konvenčních krému jako je Bepanthen nebo Sudokrem, nezůstává na povrchu kůže a neucpává ji.


Takový doplňkem do celé téhle sbírky je pečující krém s bio sedmikráskou. Dle mého ze všech těchto produktu nejkrásněji voní. Je velmi jemný, vůbec není hutný a dá se používat na celé tělo. Mažu s ním synovi suchá kolena či lokty, když se mu občas někde objeví nějaké podrážděné místo a nebo když mám pocit, že má vysušenou pokožku. Osobně bych ho doporučila i jako pleťový krém pro dospělého člověka, který má problémy se suchou a citlivou pletí. Takže ho synovi občas "kradu" :)


Nejnovějším přírustkem do naší Alverde poličky je opalovací krém s ochranným faktorem 30. Obsahuje minerální filtry a vitamín E. Musím říct, že zatím tento krém moc nepoužívám, přijde mi to na jaře zbytečně. Ovšem párkrát jsem synovi namazala tvář, jelikož ho beru hodně na slunce a jednou měl trochu červený nos a líčka, takže jsem raději nechtěla riskovat. A zabral :) Krém je hodně hutný a řekla bych, že vydří snad sto let a určitě ho v létě vyzkouším i na sobě. 150 ml stojí kolem 160 Kč.
Musím říct, že obecně nepoužívám kosmetiku často a hodně to střídám s úplně základními věcmi, které mám doma, jako je rakytníková mast nebo panenské oleje. Myslím si, že dětskou pokožku není třeba zbytečně namáhat používáním kosmetiky, i té přírodní, spíš ji využívat, když se objeví nějaký problém.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.