úterý 9. června 2015

Rock Music TAG

Me&Jussi69

První koupené album?
HIM - Razorblade Romance. Ještě jsme doma ani neměli CD přehrávač, ale tohle album jsem musela mít.

První koncert?
Polská kapela Perfect, bylo mi 14.

Nejoblíbenější album?
The Cure - Seventeen Seconds.

Nejoblíbenější skladba?
Momentálně asi Heaven od Before the Dawn.


Nejlepší koncert?
Rolling Stones v Praze na Letné.

Oblíbené kytarové sólo?
Nemám ráda klasická rocková či heavy metalová sóla, líbí se mi spíše intermezza, třeba ve skladbě A Word Could Kill Her od Junius.Umíš hrát na nějaký nástroj?
Kytara a piáno, ale noty už dávno neumím...

Máš podobný hudební vkus, jako tví rodiče?
Rozhodně. Ať už jde o klasickou či rockovou hudbu. Ačkoli mé období BM moc dobře nepojali :)

Skladba, která ti navodí hezké vzpomínky?
Asi Yes Yess Yesss od Joy Disaster. Připomíná mi Batcave Party v Praze, jak jsme na to pařily s Alkeantres. Joo, to byly časy...Skladba, která ti navodí nepříjemné vzpomínky?
Těch je spousta, většinou jsou to skladby od HIM nebo The 69 Eyes, bohužel.

5 rockových/metalových alb, které by sis vzal/a na opuštěný ostrov?
Tak určitě již zmíněné Seventeen Seconds. Určitě něco od Before the Dawn, asi 4:13. Riot! od Paramore. Lovemetal od HIM. A ještě jedno... hmm... nějakou klasiku, možná něco od Electric Light Orchestra, ať mám něco na dobrou náladu.

Kdyby sis měl/a vybrat jednu skladbu, kterou bys poslouchal/a pořád dokola už navždy, která by to byla?
Sluneční hrob od Blue Effect.


Kolik originálních CD doma máš?
No, moc ne, CDčka mi vždycky přišla hrozně předražená. A samozřejmě nemám jen rockovou hudbu. Spolu s vinylovýma deskama asi 50.

The Beatles nebo The Rolling Stones?
Rozhodně Stouni.

Pink Floyd nebo Led Zeppelin?
Rozhodne Floydi.

Kapela, kterou bys ještě chtěl/a vidět live?
Before the Dawn, In Flames, Paramore, Snow Patrol. Možná znovu The Cure, nebo i Deep Purple, Metallicu... Možná i HIM a The 69 Eyes, dala bych jim ještě jednu šanci, jelikož jejich koncerty byly pro mě zklamáním... Ale nějak si už na to připadám stará :)

Kdyby sis mohl/a vybrat, v jakém hudebním období bys nejraději vyrustal/a?
Kdyby se mě někdo na tohle zeplat před pár lety, určitě by to byly 70s/80s, v době, kdy se formoval punk, post-punk a gothic rock. Dneska už ne, jsem ráda za dobu, ve které jsem vyrustala a za všechny Kelly Family a Spice Girls :D

5 komentářů:

 1. Ahoj, vidim, že hudba jde nějakou dobu mimo mne. Některý věci ani neznám, co tu píšeš. Šla jsem vždy spíš po jednotlivých skladbách, než albech. Tedy až do Depeche Mode. Ani zde nemám to nejoblíbenější. Asi proto, že dokážou pokrýt široké spektrum nálad a duševních stavů. Zachutnává mi poslední rok vážná hudba, ovlivňuje mne rodina manžela. V těhotenství jsem ujížděla na Louskáčkovi, až mi teta manžela řekla, až budu u Vágnera, ať ji řeknu. Tak jsem si pouštěla Valkýru :)

  Heh, dneska jsem si pustila po letech Marimbu Mammu (nechtěj po mne vědět styl.... reggae?) a Marilyn Monroe a dorazila jsem to muzikálem Hair. Nemám moc CDA nosičů a hrajítko nehraje mp3.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D prosimte, kdybych porovnavala to, co posloucham dneska s tim, co jsem poslouchala na vysce... Nebo spis JAK jsem to poslouchala! Tak dneska jsem hudebni neznalec. Uz ani nesleduju jestli me oblibene kapely vydavaji nova alba. Mozna i proto, ze ty posledni i tak staly za ho*no... Ja v tehotenstvi poslouchala hodne metal a je fakt, ze to obcas na ploda zabralo, kdyz byl malinkej :D

   Vymazat
 2. https://www.youtube.com/watch?v=Ce-Xok6SRPU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja mam nejraci Chopina :) https://m.youtube.com/watch?v=6OFHXmiZP38

   Vymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.