úterý 4. srpna 2015

Merry Christmas, Darling

Je polovina prázdnin, venku řádí třicítky a já blázním s Vánocema. Nebudu nikoho ujišťovat o tom, že jsem normální, protože nejsem.
Ale pozorovala jsem dnes mého syna, počítala počet samostatných krůčků, o které se již několik dnů pokouší a najednou mě zalil pocit zvláštního štěstí a já dostala chuť si pustit vánoční hudbu. Konkrétně skladbu Merry Christmas Darling v Glee verzi. Vzpomněla jsem si totiž na ten den, kdy bylo asi týden do Vánoc, já pekla vánoční cukroví a hrálo mi k tomu pořád dokola Glee vánoční album a já tehdy právě zažila poprvé ten pocit zvláštního štěstí. Byl to totiž zhruba týden, co jsem věděla, že jsem těhotná.A nyní je to skoro rok od dne, kdy přišel na svět náš syn. Ten malý nezbeda, který se od rána do večera jen směje, zkouší nás, hraje si s námi, utíká před náma po čtyřech, cupitá kolem nábytku jak zběsilý, ukazuje nám, jak se umí pořádně vztekat, podává nám hračky, dělá paci-paci, tleská ručičkama, když má z něčeho radost, směje se u scén z filmu Kung-Fu Panda, zkoumá každý flek na podlaze, jí kočičí granule, staví věže z kostek aby je vzápětí všechny rozházel po celém obyváku, dává nám pusu s otevřenými rty, takže se mu občas podaří nás pěkně kousnout, vykládá si s nám pomocí prvních slabik, nás každé ráno vítá s vyšklebenými zuby... Tohle vše, tolik radosti, energie, života v tom sotva metrovém blonďatém tělíčku... Člověku se nechce věřit, že tohle všechno může vzniknout skoro z ničeho a že se to během sotva jednoho roku může takhle vyvíjet. Každý den něco jiného, každý den něco nového. Ukazuje nám, jak může být svět zajímavý díky pohledu z dětské perspektivy.

Dala jsem mu pohodové těhotenství, přirozený porod a snažím se mu každý den jeho života mimo moje tělo dávat jen to nejlepší. A i když jsem občas unavená a jakožto cholerik ztrácím nervy, věřím, že i on ví, že se každý den s ním učím něco nového a snažím se ho vychovávat tak, aby byl zdravý a šťastný.Co bych mu tak ještě popřála? Snad jen...


May your days be merry and bright,

and may all your christmases be white...
2 komentáře:

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.