středa 7. října 2015

Debata s Respektem: jak (ne)rodí Češi (22. 9. 2015)
Opět tady máme jednu z mnoha veřejných diskuzí o domácích porodech. Jsou zde čtyři osoby, dvě, které jsou proti domácímu porodu a dvě, které jsou pro.

Když jsem to sledovala, ani jsem už snad ani nebyla rozčílená, jen se mi chtělo smát.

Pan docent, který je agresivní, arogantní, uhádaný a zabedněný, kterému rádoby leží na srdci blaho dítěte a naráží opět na to, že domarodky mají na srdci pouze blaho svoje. Jak se vůbec dá vést tato debata rozumně, když pan Svoboda prostě vůbec nepřipouští fakt, že ženy, které nechtějí rodit v porodnici, mají na prvním místě hlavně blaho dítěte. A že výsledkem porodu nemá být pouze dítě, které přežilo ve zdraví, ale i dítě, které nemá být ve stresu, má být ihned po porodu s matkou, nemá být nikam odnášeno, nemá být vystaveno nemocniční infekcí, nemá být natahováno. Ano, dítě má právo se narodit zdravé fyzicky. Ale má právo se narodit zdravé duševně.
Jak je v rozhovoru řečeno, Česká Republika NEDODRŽUJE postupy doporučené postupy WHO. V českých porodnicích se provádějí škodlivé, nebezpečné, i zakázané věci. Tak to prostě je.

A jasně, opět je třeba zmínit tu naší "úžasnou" statistiku. http://www.biostatisticka.cz/manipulace-novorozeneckou-umrtnosti-uz-zase/

A velmi krásně pan Svoboda popsal fakt, že když lékař neprovede během porodu vyšetření, dostane menší mzdu.

Opravdu se už musím jen smát...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.