sobota 21. listopadu 2015

Jak jsem zase jednou akorát záviděla a jak si někteří lidé hezky protiřečí...

Reakce na můj článek o paní Kiedroňové jsem samozřejmě očekávala. Byly vesměs pozitivní (a to i ze stran fyzioterapeutů), takže mě to potěšilo, to je jasné.

Samozřejmě byly reakce i negativní. S tím jsem počítala a nijak mě nepřekvapily. OVŠEM - ani jedna z těchto reakci nebyla konkrétní, nenašla jsem ani jeden rozumný argument, nikdo se nevyjadřoval k nebezpečným praktikám Kiedroňové, aby se jich třeba rozumně zastal, vysvětlil, nic. Jednalo se pouze o reakce typu, že na mě někdo podá žalobu, že bych se měla omluvit, článek smazat (kde to jsme, v ČSSR?) a hlavně, že závidím.

Nemám tušení, opravdu nemám, co konkrétně závidím. Nějak mi to zatím nikdo nebyl schopen vysvětlit.

Závidět osobě, která si protiřečí, dělá na svých stránkách ostrou cenzuru, jakékoli nesouhlasné komentáře maže, z rozumně vedené diskuze maže svoje příspěvky, aby "zahladila" důkazy, to jaksi nemám zapotřebí.

Dost často se objevila i narážka na mou zdánlivou anonymitu. No, internet není anonymní, i když v téhle představě spousta lidí žije. Není problém si člověka najít. Navíc, píšu blogy už tak dlouho, že je moje přezdívka docela profláklá, bývaly doby, kdy i v reálu mi nikdo jinak než Onni/Onnea neřekl. To, že mě nezná K-Team, není můj problém.

Prý jsem sama v životě ještě nic nedokázala. Tak já nevím, já si myslím, že jsem toho dokázala už dost. Jako dítě jsem chodila na lyžařské závody, na střední jsem vyhrála pár básnických soutěží, udělala jsem vysokou školu, napsala dvě diplomové práce, po škole jsem ihned pracovala, porodila jsem přirozeně zdravého syna, o kterého se nyní na mateřské starám a velmi mě to naplňuje, mám skvělou rodinu a jsem šťastná. To mi osobně připadá jako moje největší životní výhra. Navíc, je mi sotva třicet, až mi bude tolik co paní Kiedroňové, můžeme se bavit o tom, zda jste v životě něco dokázala či ne.

Rozhodně mě ale hodně pobavil fakt, že se můj článěk dostal do povědomí jakožo ten, který pry tvrdí, že paní Kiedroňová propaguje metodu vyřvávání. Buďto neumím číst svoje vlastní články, nebo jsem mimo, ale nic takového tam není.

Musím ale ještě říct něco. Paní Kiedroňová tvrdí, že prý metodu vyřvávání nepropaguje. Že prý nejlepší je s dětmi spát ve společně posteli. No, odkdy? Není to totiž tak dávno, co zarputile tvrdila, že dítě má spát ve vlastní posteli, s kvalitní, pevnou a tvrdou matraci.

A aby to zas nebylo, že si všechno vymýšlím a někoho ze závisti poškozuju, předkládám scany odpovědí z poradny paní Kiedroňové, ať si každý může udělat obrázek sám:

¨
Já nevím jak vy, ale já v tom vidím totálního Estvilla.

Ještě něco z jejích úžasných knih...


A nakonec ještě něco o šátcích...


Jak jsem říkala mnohokrát. Ať si každý dělá se svým dítětem, co uzná za vhodné. Ať si klidně věří přeslazeným, infantilním slůvkům. Já si s dovolením budu používat vlastní mozek...

(Scany jsou použité z facebookové skupiny Hnutí pro nepřirozený porod, ovšem rady pocházejí většinou z chatu Sama doma)

9 komentářů:

 1. Jsi prostě důsledná a pečlivá. Že paní K naivně věří, že její aktivitu rodiče trvale nesledují, to o svých zákaznících nesmýšlí právě lichotivě. Nebo si myslí, že jsou všichni jen vyjukané prvorodičky, který prodá knihu a za pár let zase jiné jinou její verzi, kde si protiřečí? Hm? Zákazníci nejsou idioti. Tedy určitě ne všichni.
  Jo zlatej Odent, který po letech práce přiznal, že ji poznal tak dobře, že si myslí, že je zbytečný a že nejlepší matky a rodičky na světě jsou matky samy. Sebereflexe, takové cizí slovo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vzhledem k tomu, ze jsem prisla na to ze i moje kamaradky perinkuje a tygrikuje a evickuje, tak se uz nedivim fakt nicemu... Onehda me dostal komentar jedne pani, ze je skoda, ze Evicku neznala kdyz byly jeji deti male. Ze prej na skole a stredni pohoda, bo sportovali, a na vysce ups, boli je zada. Ale zcela jiste je to proto, ze je nenosila na tygrika, a ne proto, ze na te vysce se prestali tolik hybat a vysedavaji na prednaskach, nad knihami nebo u piva. A zcela jiste to take nesouvisi s tim, ze soucasni vysokoskolaci stravili miminkovske obdobi v choditkach a podobne :D

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. To vis, mam tak strasne hroznej zivot, ze vsechno vsem zavidim :)

   Vymazat
 3. Co to je proboha za ženskou? To jsou děsný názory :( ...také se přikláním k tomu, že každý musí najít ten svůj způsob života, výchovy dětí, atd...

  Petra
  http://lovingmamas.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zenska, co si hraje na svetove znameho odbornika :)

   Vymazat
 4. Tak to už mi příjde jako pomsta EK...paní blogérka se asi dost nudí vlastním životem. Nejsem zastáncem EK a taky šátkujeme, tyhle nesmyslné utoky a propaganda mi příjde už dost trapná. To už mi zavání posedlostí :-/
  Nech brouka žít...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pomsta? Nech brouka zit? Ta zena je verejna osoba, neco propaguje, vydelava tim penize, neni to jen tak nejaka sosuedka od vedle, kterou tady nekdo pomlouva, bo nema co na praci. Propaguje nebezpecne a skodlive metody a pak si sama protireci. A ze nekdo satkuje je mi opravdu fuk, tohle s tim vubec nesouvisi, priste se zkus aspon podepsat ;)

   Vymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.