úterý 24. května 2016

Jak si udržet jarně-letní náladu?

Konec jara a začátek léta mě vždycky nabíjí neuvěřitelnou energií. Počasí venku vyložené táhne člověka k tomu, aby neseděl doma na zadku a něco dělal. Když máte doma batole, není moc nad čím přemýšlet, jste venku co to jen jde. Užíváte si i obyčejně koukání na to, jak si hraje na pískovišti. Když vám začne zdrhat na cestu, to už sice tak příjemné není a to běhání za ním v teplém počasí taky ne. Ale co, jsou to děti, když ony mají radost z úplně každé prkotiny. Berme si z nich příklad!
Takže, než nás zase, jako každý rok, navštíví úmorná letní vedra, udržujme si tuhle skvělou náladu!
A co vám pomůže si tu náladu co nejdéle uchovat? 

Hudba!
a...

Tanec!
Pokud máte občas podobný vnitřní problém jako já, že se cítíte ve svém poněkud větším těle divně, zavřete se do pokoje, nebo využijte toho, že jste sami doma (případně s tím batoletem), pusťte si hudbu a hýbejte se v jejím rytmu. Zjistíte, že tanec v soukromí vám dává neskutečnou volnost. A pro inspiraci mrkněte na instagramový profil @donthatetheshake

K tanci je potřeba nějakou parádní hudbu. Když jsem byla zarytý meltoš a rocker, dosti jsem opovrhovala moderními disko-trysko variacemi. Jelikož jsem ale už z puberty dávno vyrostla, objevila jsem kouzlo mainstreamových tanečních hitů a nedělá mi problém poslouchat i Justina Biebera. Vlastně, podle mě je tohle jedna z jeho nejlepších skladeb:


Justin Bieber - All Around The World (Official) ft. Ludacris

Samozřejmě nejlepší letní (je to vůbec letní?) hit na tancování je toto:


LMFAO - Party Rock Anthem ft. Lauren Bennett

Vážně je tahle skladba už tak stará?

K třicátým narozeninám jsem dostala spoustu skvělých dárků. Třeba od sourozenců jsem dostala poukaz do IKEA (oni mě fakt znají), od švagrové svetr ze Zootu, za peníze jsem si koupila nový kobereček na jógu.
A od manžela jsem dostala nový mobil. Musím říct, že nejsem ten typ, co by nějak moc prahl po nejmodernějších technologických vymoženostech. Ale můj starý mobil už víc jak půl roku vyloženě vypovídal službu a hlásil, že brzo odejde do křemíkového nebe. Můj nový mobil (Honor 7) je ZLATÝ, což mě naprosto uchvátilo! (manžel mě taky moc dobře zná, no:) Na tento nový mobil, který už má přeci jen nějakou výdrž, jsem si mohla nahrát všelijakou, jak já to nazývám, "hudbu na léto" - Justin Bieber, LMFAO, Ellie Goulding, Jason Derulo, Katty Petty, DJ Antoine, Major Lazer, Eric Prytz, Daft Punk, Mint Royal, Deadmau5, Selena Gomez, Sistar atd.).

Mimochodem, velice mile mě překvapil nový hit od Verony (kterou jsem vždycky považovala za vesnickou slabotu)


Dalším skvělým dárkem k narozeninám, tentokrát od mých rodičů, je... VÍKEND V ATHÉNÁCH! Ten mě čeká už za pár dnů.
A jelikož mě čeká cestování a jelikož k cestování patří poslouchání hudby a jelikož od doby, kdy jsem nevyšla ven bez sluchátek v uších uplynulo hodně (asi sto) let, musela jsem si nějaká sluchátka sehnat. Chtěla jsem nějaká levná, za pajcku, obyčejná, de facto na jedno použití...
No jo, ale když mají v obchodě TYRKYSOVÁ sluchátka a ještě ve slevě!Sluchátka jsou značky WUF, stály mě 170 Kč a musím říct, že hrají opravdu dobře.

Musím říct, že se na ten výlet do Athén opravdu těším. Naposledy jsem byla na podobném "poznávacím zájezdu" v roce 2009, kdy jsem byla s mamkou ve Florencii. Konečně zase opráším mé UMĚLECKÉ JÁ a budu si užívAt starověkou architekturu. A samozřejmě se těším i na bleší trh v Monastiraki :)

Ale o tom ještě budu psát. Jelikož bez sdílení na internetu by to nebylo ono, že jo ;)

Takže, cestujte, hýbejte se, tančete, poslouchejte hudbu kdekoli a kdykoli to jde.

A ještě jeden tip na konec - pustťe si film SINGIN' IN THE RAIN ;)
1 komentář:

  1. Závidím ti chuť v tomhle počasí něco dělat. Pro mě naopak nastal čas, kdy mě vedra vysávají natolik, že se mi ven moc nechce. S malým musím (resp. chci), ale je to úmorné a zničující. Holt jsem zimní tvor :)

    OdpovědětVymazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.